افزونه جلالی را نصب کنید.

تدارک شبکه استانی خلیج فارس برای ایام نوروز ۱۴۰۲ و ماه مبارک رمضان

  • کد خبر : 11264
  • 27 اسفند 1401 - 14:26
تدارک شبکه استانی خلیج فارس برای ایام نوروز ۱۴۰۲ و ماه مبارک رمضان
شبکه استانی خلیج فارس برنامه های متنوعی را در حوزه های گوناگون برای رقم زدن خاطراتی شیرین برای مخاطبان در نوروز 1402 تدارک دیده است که این برنامه ها هرکدام با رویکردی متفاوت تهیه و تولید شده به روی آنتن خواهد برد.

به گزارش پایگاه خبری چلچله بندر، برنامه ویژه تحویل سال ۱۴۰۲ صدای خلیج فارس با عنوان ” هفت سین ” به تهیه کنندگی فتانه گیلیاردی در یک قسمت ۱۸۰ دقیقه ای که از ساعت ۲۲ تا ۲ بامداد تقدیم علاقمندان می شودکه با هدف معرفی آداب و رسوم حسنه مردم هرمزگان در لحظه تحویل سال و همچنین یاد آوری فلسفه آداب و سنن صحیح نوروز پخش می شود .
تولید برنامه “چیری ویری بهار” این برنامه به تهیه کنندگی معصومه ناصری با هدف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و رویکرد تفریحی سرگرمی پیش بینی شده است و دارای بخش های متنوع شامل : گفتار – گزارش – نمایش – ارتباط با شبکه های رادیویی همراه با پخش موسیقی ، تلفن و پیامک است.این برنامه هرشب ساعت ۲۰ بمدت یک ساعت پخش می شود.
ویژه برنامه رادیویی “نوبهار “: به تهیه کنندگی مشترک خانم ها فتانه گیلیاردی و مریم صابری در ایام تعطیلات نوروز هرشب بمدت ۶۰ دقیقه با پخش آیتم های مختلف سرگرم کننده پخش خواهد شد.زمان پخش این برنامه هر شب ساعت ۲۰ می باشد.


تولید وپخش ویژه برنامه رادیویی “پیام ساحل” هر روز ساعت ۳۰/۱۰ بمدت یک ساعت به تهیه کنندگی فیروزه هاشمی پور با رویکرد اطلاع رسانی و آگاهی بخشی درزمینه آخرین اطلاعات و توصیه های پزشکی ، ارتباط با راهنمایی و رانندگی ، معرفی اماکن گردشگری وارتباط با ستاد تسهیل سفر نوروزی .
تولید ویژه برنامه رادیویی ” نغمه های بهاری” به تهیه کنندگی مرتضی چشم براه در دو بخش صبح وعصر با مدت زمان ۲۰ دقیقه تهیه و پخش می شود. برنامه ای است با محوریت معرفی ترانه ها و تصنیف ها و آوازهای مناطق مختلف ایران که در رادیو خلیج فارس تهیه شده است.
برنامه “رویداد” با رویکرد مرور اخبار مهم سال ۱۴۰۱ در سیزده قسمت ۲۰ دقیقه ای که در ایام نوروز هر روز از ساعت ۱۳ به تهیه کنندگی آناهیتا رفیعی تهیه و پخش می شود.
برنامه ” آهنگ تندرستی ” در ایام نوروز با آیتم های تغذیه ، خواص گیاهان دارویی ، نکات پیشگیری و مراقبت در مسافرتها به تهیه کنندگی منیزه فدایی روزانه بمدت ۲۰ دقیقه از رادیو خلیج فارس پخش می شود.
تولید و پخش برنامه پرپروک در ایام نوروز با بخش های متنوع نمایش ، گزارش وکارتون سعی در ایجاد لحظات شاد ومفرح برای مخاطبان کودک ونوجوان دارد. سیما محمد پورتهیه کنندگی این برنامه را برعهده دارد.این برنامه از ساعت ۴۰/۱۵ ازسیمای خلیج فارس پخش می شود.
تهیه وتولید ویژه برنامه تلویزیونی راهیان نور دریایی این ویژه برنامه نیز باشروع سال نو به تهیه کنندگی علی قریشی در ۴ قسمت تهیه و ازسیمای خلیج فارس بر روی آنتن می رود.سفر مهمانان نوروزی وشهروندان که به مناطق جنگی به خصوص مناطق جنگی آبی ودریایی را منعکس می کند.ارتباط با شبکه های ملی وسراسری از دیگر بخش های این ویژه برنامه است.
تولید برنامه نوای شرجی به تهیه کنندگی محمدتقی نقیبی که با هدف ایجاد فضایی شاد همراه با پخش موسیقی بومی و منطقه ای به مدت ۶۰ دقیقه از ساعت ۱۸از سیمای خلیج فارس در ایام نوروز پخش خواهد شد .
“نوروز دیریا ” از ویژه برنامه های نوروزی سیمای خلیج فارس است که با هدف معرفی آداب و رسوم ومناطق گردشگری و صنایع دستی استان ازسیمای خلیج فارس پخش می شود.
گردشگری – گزارش- مصاحبه با مسئولان کمیته های ستاد تسهیل نوروزی- نماهنگ های شاد وجذاب و وله های مختلف از مناطق دیدینی وتاریخی استان بخش های متنوع این ویزه برنامه را تشکیل می دهد.
“شوبهاری” برنامه ای با مدت زمان ۲۴۰ دقیقه به تهیه کنندگی فرید خرمی ویژه تحویل سال نو که در شب عید نوروز ۱۴۰۲ روی انتن سیمای خلیج فارس می رود.برنامه باهدف ایجاد فضایی شاد برای مخاطبان و همچنین بخش های کمتردیده شده از جذابیت های هرمزگان و استفاده از ظرفیت هنرمندان استانی و کشوری و معرفی جذابیت های مشاغل خانگی و صنایع دستی پخش خواهد شد.
در نوروز ۱۴۰۲ مجموعه ها ی تلویزیونی و تله فیلم های متنوعی از تولیدات رسانه استانی پخش می شود که از جمله آن می توان به مستندها و تله فیلم های خورگشت – نیش پیلی -مغستان – منج – رهام – خرچنگ های مانگرو – خالو کریم – هیش – دریاورزان و… اشاره کرد .
واحد شعر و موسقی صداوسیمای خلیج فارس نیز آثار موسیقایی مختلف و متنوعی را طراحی و تولید کرده تا در مناسبت نوروز ۱۴۰۲ پخش شود . تیتراژ ویژه برنامه ماه رویایی- قطعه موسیقی عروسی بهار – قطعه صدای پای بهار – ساخت قطعات بی کلام با موضوع ریتمیک شاد برای برنامه های نوروزی رادیو و قطعه موسیقی با کلام با عنوان نو نوروز با تمی شاد از خوانندگان اقوام مختلف ایران (کرد – ترک – لر – بلوچ و بندری ) از جمله این آثار است.
حووزه معاونت خبر مرکز در ایام نوروزو ماه رمضان با تهیه گزارش های تولیدی و خبری از جاذبه های گردشگری استان و گزارش از گردشگران نوروزی – تهیه گزارش آمادگی ماه رمضان ، تهیه گزارش وضعیت آب و هوا و راههای استان و مسافرت دریایی – تهیه گزارش آداب و رسوم رمضان در هرمزگان _ گزارش تهیه کالاهای اساسی ماه رمضان و عید و تهیه گزارش سلامتی و روزه با مخاطبان همراه خواهد بود.
تولید یک مورد استوری موشن تبریک سال نو – استوری موشن شعار سال – تولید ۵ مورد ویدئو کامنت از سخنان رهبر معظم انقلاب در لحظه تحویل سال – تولید یک مورد گزارش از حال و هوای عید و اشتیاق به سفر – تولید یک موردویدئو کلیپ از اشتراکات فرهنگی در مراسمات عید نوروز – تولید یک مورد ویدئو کلیپ از معرفی زیارتگاه های استان- تولید یک گزارش از سطح شهر و قیمت های بازار و توقعات مردم از مسئولین _ تولید یک مورد استوری موشن حلول ماه مبارک رمضان- تولید ۳۰ استوری پوستر دعای روز- تولید یک مورد موشن گرافیک در مورد شب های قدر – تولید یک مورد رئال موشن در مورد روز قدس از جمله اقدامات معاونت فضای مجازی مرکزخلیج فارس در ایام نوروزو ماه رمضان است.


شبکه استانی خلیج فارس بمناسبت ماه مبارک رمضان ویژه برنامه های مختلف و متنوعی را برای مخاطبان خود تولید و آماده پخش کرده است . برخی از ویژه برنامه های این شبکه که در ماه رمضان سال ۱۴۰۲ پخش خواهند شد به شرح زیر است.
گم گم سحری – ماه رویایی – جمع خوانی قران کریم – ماه عاشقی – ترتیل قران کریم – شب های رمضان – محراب خونین – اوج بندگی و عید بندگی از جمله برنامه های ماه رمضان شبکه خلیج فارس است.
برنامه “ماه عاشقی” ویژه برنامه افطار رادیو خلیج فارس است در ساختار ترکیبی نمایشی با مدت زمان ۹۰ دقیقه ای به تهیه کنندگی امیدتنی و منیژه فدایی .این ویژه برنامه عصرگاهی شامل بخش های مختلف از جمله کارشناس احکام ومذهبی – سفره افطار – مسابقه قرآنی-مصاحبه و تلفن وپیامک است
گم گم سحری : ویژه برنامه سحرگاهی رادیو خلیج فارس به تهیه کنندگی سید جلیل هاشمی بامدت زمان ۱۲۰ دقیقه ویژه پخش دعای سحرگاهی .
شب های رمضان : برنامه ای است رادیویی که در خصوص آداب ورسوم و ویژگیهای ماه مبارک رمضان در فرهنگ هرمزگان هر شب ساعت ۳۵/۲۱ به تهیه کنندگی عباس ایرانمنش پخش می شود.
اوج بندگی: ویژه برنامه شبهای قدردر ۳ قسمت ۱۸۰ دقیقه ای به تهیه کنندگی امید تنی که همزمان با لیالی پرفضیلت قدر قدیم روزه داران هرمزگانی می شود.
ترتیل خوانی قرآن کریم : به تهیه کنندگی محدثه هاشمی پور در ماه رمضان هر روز از ساعت ۱۵ تا ۱۶ از رادیو خلیج فارس پخش می شود.
محراب خونین : همزمان با سالروز شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) بصورت ویژه از صدای خلیج فارس پخش می شود این برنامه به پخش عزاداری سنتی درهرمزگان و بیان فضایل حضرت علی (ع) و درسهایی از زندگی آن حضرت می پردازد. این برنامه را مریم صابری تهیه و تولید می کند.
عید بندگی : بمناسبت عید سعید فطر ویژه برنامه عید بندگی به تهیه کنندگی مریم آبسیه در یک قسمت ۱۲۰ دقیقه ای تهیه شده که با پخش ترانه های شادبومی استان ، پخش قطعات نمایشی و ارتباط تلفنی با هنرمندان استان تقدیم مخاطبان می شود.
ماه رویایی : ویژه برنامه افطار سیمای خلیج فارس است.این ویژه برنامه درایام ماه مبارک هرشب قبل از اذان مغرب روی آنتن سیمای خلیج فارس می رود.این برنامه در ایام ماه رمضان با بخش های مختلف از جمله
گزارش از مکانهای قرآنی ، سفره های افطار ، گروه تواشیح ، دعای روز ماه مبارک رمضان ،و ..همراه روزه داران هرمزگانی شود. سید وحید مداحی روش این برنامه را تهیه و تولید می کند.
گم گم سحری : این برنامه ویژه سحر ماه رمضان به تهیه کنندگی عبدالحمید ذوالفقار پور که با هدف ایجاد لحظات حضور وصمیمی برای سحر خیزان روزه دار هم استانی در راستای تعمیق وترویج شعائر دینی ومعنوی در ایام ماه رمضان این برنامه تهیه می شود.
سیمای خلیج فارس محفل جمع خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان از محل حسینیه سید مظفر (ع) بندرعباس را بصورت زنده ومستقیم هر روز از ساعت ۳۰/۱۳ پخش خواهد کرد. این برنامه به تهیه کنندگی اسحاق آزادبخش از شبکه استانی سیمای خلیج فارس پخش خواهدشد.

لینک کوتاه : http://chelchelehbandar.ir/?p=11264

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسبها