افزونه جلالی را نصب کنید.
مدیر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فولاد هرمزگان:

تختال فولاد هرمزگان قابل ‌رقابت با برترین‌های جهان

  • کد خبر : 3531
  • 12 اسفند 1399 - 23:37
تختال فولاد هرمزگان قابل ‌رقابت با برترین‌های جهان
مدیر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فولاد هرمزگان عنوان کرد: در پی کسب رکورد کمترین عیوب سطحی تختال با 98.75 درصد تولید تختال سالم و بدون عیب سطحی ، کیفیت تختال فولاد هرمزگان قابل ‌رقابت با برترین‌ فولادسازی دنیا است.

به گزارش موج ، رضا باران پویان مدیر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فولاد هرمزگان اظهار داشت: در سال جهش تولید موفق شدیم رکورد جدید تولید تختال‌های عاری از هرگونه عیب و بدون نیاز به انجام عملیات اصلاحی تکمیلی بر روی تختال‌ها را به میزان۹۸.۷۵% محقق کنیم.

وی بیان کرد: امروزه در بازار رقابت آنچه محصولات تولیدی یک کارخانه را از سایرین متمایز می‌سازد کیفیت این محصولات است. باتوجه به درک این مهم در فولاد هرمزگان و تنوع محصولات تولیدی سعی شد از ابتدای راه‌اندازی کارخانه، برنامه‌های مدونی جهت ارتقا کیفیت محصولات تولیدی در قالب پروژه‌های بهبود مشترک تعریف شده و با واحدهای بهره‌بردار و نیز اقدامات استراتژیک سالیانه به نحوه موثرتری رونق پیدا کرده است.

باران پویان افزود: نتایج قابل‌لمس این اقدامات در کسب رکوردهای مختلف کیفی و نیز ارتقا جایگاه سبد محصولات شرکت فولاد هرمزگان از منظر انتظارات کیفی مشتریان داخلی و خارجی می‌توان ارزیابی کرد و امروزه کیفیت تختال فولاد هرمزگان قابل رقابت با برترین فولادسازان دنیا است. 

مدیر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فولاد هرمزگان گفت: از مهمترین اقدامات فولاد هرمزگان در راستای رسیدن به اهداف شامل پیاده‌سازی روش‌های استاندارد نوین بازرسی تختال مانند اجرای آزمون مایع نافذ روی تختال برای اولین بار در کشور است. 

وی با اشاره به اهمیت شناسایی عیوب زیرسطحی تختال جهت جلوگیری از ارسال تختال معیوب به دست مشتریان مطالبی را عنوان کرد و گفت: امکان اعلام این عیوب به خطوط بهره‌برداری جهت انجام اصلاح فرآیندی و عملیات امکان‌سنجی استفاده از روش‌های نوین بازرسی تختال از سال ۱۳۹۷ در دستور کار قرار دارد.

باران پویان خاطرنشان کرد: خوشبختانه موفق شدیم برای اولین بار در ایران استفاده از روش بازرسی غیرمخرب مایع نافذ را در سطح صنعتی، جهت شناخت عیوب زیرسطحی تختال‌های تولیدی شرکت فولاد هرمزگان به کار ببندیم.

وی بیان کرد: نتایج حاصله از روش بازرسی غیر مخرب مایع نافذ تاکنون بسیار رضایت‌بخش بوده و بازخوردهای دریافتی از مشتریان تائید کننده این موضوع است. 

مدیر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فولاد هرمزگان ابراز کرد: استفاده از تجربیات موفق در سطح هلدینگ فولاد مبارکه در قالب انتقال دانش فنی توسط تیم مشاور است و نقش موثری را در بلوغ و رشد کمی و کیفی خدمات یک مجموعه ایفا می‌کند.

باران پویان تصریح کرد: از ابتدای تشکیل واحد کنترل کیفی و آزمایشگاه‌ها سعی ما بر این شد که با استفاده از توانمندی موجود در شرکت فولاد مبارکه کلیه دستورالعمل‌ها را طبق روال‌ها و سیستم‌های کاربردی با در نظر گرفتن امکانات و پتانسیل‌های فنی و تجهیزات موجود در فولاد هرمزگان پیاده‌سازی شود.

وی اذعان کرد: باید بومی‌سازی و ارتقا این خدمات در قالب تعریف پروژه‌های متعدد بهبود در دستور کار قرار گیرد و این حرکت مهم تا به امروز تداوم داشته است.

مدیر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فولاد هرمزگان عنوان کرد: در این سه سال اخیر بیش از ۵۹ پروژه جهت بهبود و تسهیل فرآیندهای واحد در مجموعه کنترل کیفی و آزمایشگاه‌ها تعریف و به اتمام رسیده که کمک شایانی را جهت تسریع و چابک‌سازی سیستم‌های جاری در هریک از دو مجموعه کنترل کیفی و آزمایشگاه‌ها به ارمغان آورده است.

باران پویان گفت: ارتباط نزدیک با مصرف‌کنندگان و مشتریان فولاد هرمزگان و دریافت بازخورد کیفی مستمر جهت تعریف بهتر و هدفمند برنامه‌های ارتقا کیفیت محصولات به شمار می آید. 

وی افزود: با توجه به اهمیت رضایت مشتریان از محصولات شرکت فولاد هرمزگان با همکاری واحدهای فروش، بهره‌برداری و متالورژی روش‌های تولید، ارزیابی دوره‌ای شده و اقداماتی مبتنی بر نتایج این ارزیابی‌ها تعریف  می‌شود. این مسئله یکی از مهم‌ترین عاملی بوده است که برای ارتقا کیفیت خدمات واحد کنترل کیفی شرکت فولاد هرمزگان به انجام رسیده است.

مدیر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فولاد هرمزگان اظهار کرد: سعی شده است که با تکیه بر نظرات مشتریان، رضایت حداکثری آنها در دستور کار قرار گیرد. افزایش میزان رضایت مشتریان از کیفیت تختال‌های تولیدی و ارائه خدمات آزمایشگاهی در سالیان اخیر تأییدکننده این مهم است؛ به‌گونه‌ای که رضایت کلی مشتریان از کیفیت محصول طی چهار سال اخیر ۸.۳ درصد رشد داشته است.

باران پویان بیان کرد: با توجه به اهمیت اصلاح خطوط تولیدی مبتنی بر نتایج حاصله از بازرسی‌های کیفی تختال‌های تولیدی، پروژه‌های مختلفی شامل اصلاح دستورالعمل‌ها و گردش کارهای جاری و اصلاحات مورد نیاز فرآیندی روی خطوط تولیدی توسط بهره‌برداری تعریف شده است که در پاره‌ای از این موارد واحد کنترل کیفی و بهره‌برداری به صورت مشترک اقداماتی را در این خصوص به اجرا گذاشته‌اند. فرض مثال از اردیبهشت‌ماه سال ۹۹ پروژه کاهش عیوب ترک طولی و ناخالصی که از عمده عیوب تختال به شمار می‌روند اجرا شده است و عیب ترک طولی را از ۰.۴۴۸ به ۰.۴۰۰ درصد رسانده است.

وی با اشاره به پروژه کاهش پیکاپ نیتروژن مطالبی را مطرح کرد و گفت: این پروژه توسط کارگروه مشترک بهره‌برداری و کنترل کیفیت از سال ۱۳۹۸ آغاز شد و تاکنون نیز ادامه دارد و در فاز ۱، پیکاپ نیتروژن را از ۳.۷۷ به ۳ ppm رسانیده است. در فاز ۲ هدف، کاهش پیکاپ نیتروژن از ۳ به ۲.۵ ppm است.

مدیر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فولاد هرمزگان در خصوص پروژه کنترل و پایش اکسیژن توتال محصول تولیدی در پایان افزود: پروژه کنترل و پایش اکسیژن توتال محصول تولیدی از اردیبهشت‌ماه سال ۹۹ تا حال حاضر در حال اجرا می‌باشد و در گام نخست به تثبیت تکرارپذیری نمونه‌ها دست یافته است که در ادامه با تعریف دستورالعمل‌های کاری در خصوص پیاده‌سازی و کیفی‌سازی این روش جهت کنترل و پایش میزان اکسیژن توتال ذوب اقدام خواهد شد و این موضوع نقش مهمی در کاهش میزان ناخالصی‌های به وجود آمده در ذوب ایفا خواهد کرد.

لینک کوتاه : https://chelchelehbandar.ir/?p=3531

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسبها