افزونه جلالی را نصب کنید.
عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

حوزه فرهنگی نباید موضوع فقط به نصب بنر و نمادهای تبلیغاتی در سطح شهر محدود شود

  • کد خبر : 4935
  • 03 شهریور 1400 - 21:50
حوزه فرهنگی نباید موضوع فقط به نصب بنر و نمادهای تبلیغاتی در سطح شهر محدود شود
عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: در حوزه فرهنگی نباید موضوع فقط به نصب بنر و نمادهای تبلیغاتی در سطح شهر محدود شود و باید توانایی و امکانات شهرداری بصورت متوازن جهت کمک و هم افزایی اجرای برنامه های مناسبتی و آیینی در اختیار مسجد محلات قرار گیرد تا مردم همراهی و همدلی بیشتری را از سوی مجموعه مدیریت شهری با خود شاهد باشند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، عیسی عباسی در نطق ششمین جلسه رسمی این شورا، ضمن آرزوی قبولی عزاداری های ایام سوگواری ماه محرم و پاسداشت مقام والای سیدالشهدا(ع) و یاران باوفای ایشان که تا ابد به جوامع بشری درس آزادگی، وفاداری، ظلم ستیزی و دفاع از حق مظلوم در مقابل ظالم را دادند، بیان کرد:به نوبه خود از تلاش های همکاران محترم و زحمتکش شهرداری بندرعباس، مناطق و سازمان های وابسته که در محیط آرایی سطح شهر با نصب نمادها و شعارهای عاشورایی مشارکت داشتند تقدیر و تشکر میکنم.

وی گفت:درخصوص شیوع گسترده بیماری دلتاکرونا که در چند ماه اخیر تمامی کشور را درگیر خود کرده و میزان ابتلا به این بیماری و آمار مرگ و میر را به شدت بالا برده است، اینجانب ضمن تشکر و سپاس فراوان از کادر پزشکی و درمانی که با تلاش و مجاهدت وصف ناپذیر و جهادی درحال خدمات رسانی مخلصانه به بیماران هستند از سرپرست محترم شهرداری تقاضا دارم با توجه به تحلیل رفتن توان این عزیزان در شرایط بحرانی بوجود آمده، در فوری ترین زمان با بسیج تمامی امکانات و ظرفیت های موجود در مجموعه شهرداری بندرعباس به کمک مجموعه بهداشت و درمان و مردم شهر شتافته و یاری رسان عزیزان باشند.

عباسی تصریح کرد: ضمنا در زمینه شیوع بیماری کرونا همکاران محجوب و زحمت کش شاغل در آرامستان که در این شرایط بحرانی و‌ بالارفتن آمار متوفیان مبتلا به این بیماری، مجاهدانه در واحدهای غسالخانه، تدفین و اداری فعالیت دارند یکی از گروه هایی هستند که باید بصورت ویژه مورد توجه و حمایت قرار گیرند و از زحمات آنها به نحو شایسته تقدیر بعمل آید.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد: یکی از مناسبت هایی که پشت سر گذاشتیم و مجال صحبت در خصوص آن فراهم نشد تبریک روز خبرنگار خدمت زحمتکشان عرصه خبر و رسانه بود، همانگونه که همه می‌دانیم رسانه ها می توانند بعنوان بازوی توانمند، پلی بین شورا و مردم باشند و استفاده از ظرفیت بالای رسانه های منصف و پاکدست باعث کمک به شفافیت در تصمیم گیری و مطلع شدن مردم از اقدامات شورا و شهرداری خواهد شد. همانگونه که در پیام تبریک این روز خدمت خبرنگاران عرض کردم قدردان این تلاش ها هستم و از نظرات تک تک افراد شاغل در این حوزه بهره مند خواهم شد.

وی گفت: تمام اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس پس از پشت سر گذاشتن مرحله رقابت به واسطه اعتماد و انتخاب مردم و کسب اکثریت آرا اکنون به یک خانواده ۱۱ نفره تبدیل شده اند. لذا اعضای محترم ضمن پرهیز از تحت تاثیر قرار گرفتن نظرات‌ شخصی و گروهی برخی افراد در خارج از شورا با مشورت و همفکری باید در خصوص مسائل مهم مربوط به زندگی و رفاه مردم شهر در کنار هم تصمیم گیری کنیم و اجازه ندهیم افراد خارج از شورا برای اعضای شورا خدای نکرده تعیین تکلیف کنند.

عباسی افزود: کار بسیار پسندیده بازدید میدانی از محلات بافت فرسوده شهر که واقعا معضلات فراوانی در آنها وجود دارد تحت عنوان نسیم همدلی قبل از شروع به کار شورای ششم با همراهی تعدادی از همکاران منتخب مردم هماهنگی و انجام شد، انشالله پیگیری نتایج این بازدید ها پس از جمع بندی لازم تا فراهم شدن موجبات رضایت مردم ساکن در این محلات، با جدیت و اهتمام لازم از سوی شورای اسلامی شهر بررسی و انجام خواهد شد.

وی گفت: اکنون که موضوع مهم انتخاب شهردار توسط اعضای محترم شورا با ژرف نگری و توجه به برنامه های امید بخش جناب آقای مهندس نوبانی که فردی شایسته، متعهد و جهادی هستند به انجام رسید، براساس ماده ۷۴ قانون شورا(مصوب ۱۳۷۵ و اصلاحی مصوب ۱۳۸۶) که دخالت شوراهای اسلامی یا هر یک از اعضای شورا را در نصب و عزل مستقیم کارکنان شهرداری ها و یا شرکت ها و موسسات وابسته به آنها منع می کند، طبق این قانون شهردار منتخب در انتصابات مختار است و اعضای شورا باید بر اساس اختیارات خود بر عملکرد شهردار محترم در اعطای مسئولیت به افراد، از طریق ابزار قانونی نظارت داشته باشند و خدای نکرده از اعمال نفوذ و فشار در بکارگیری افراد و نزدیکان به خود اجتناب کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: در حوزه منابع انسانی یکی از موضوعات مهمی که در ایام اخیر بسیار با آن مواجه شدم بحث احترام به همکاران ما در شهرداری است. طی چند سال گذشته متاسفانه کمتر به مسائل معیشتی و رفاهی کارمندان شهرداری توجه شده است.

عباسی گفت: انتصابات صورت گرفته در شهرداری نیز کمتر براساس شایستگی بوده و مدیران عمدتا سفارشی و براساس فعالیت های سیاسی و یا خانوادگی خارج از شهرداری منصوب شده اند. رفتارهایی صورت گرفته که انگیزه را در کارمندان کمرنگ کرده است.استخدام و انتصاب اتوبوسی یک طیف خاص در دوره گذشته باعث شده برخی کارمندان شایسته و توانمند شاغل در شهرداری هیچ پیشرفتی را برای خود متصور نباشد،بنابراین در ابتدا به کارمندان شهرداری قول می دهم تا توان دارم از ایشان حمایت کنم و جلو انتصابات افراد تحمیل شده به شهرداری بایستم و در جهت ارتقای سطح رفاهی، شغلی و بروز شدن پرداخت حقوق و مزایایشان کوشا باشم.

عباسی بیان کرد:در کنار خدماتی که سال های گذشته در شهرداری بندرعباس انجام شد جای تشکر دارد و همان گونه که مردم شریف شهر بندرعباس در جریان قرار گرفتند تخلفات و سو استفاده های سازمان یافته ای در مجموعه مدیریت شهری مشاهده و رسانه ای شد، یکی از مهمترین خواسته های مردم رسیدگی به این تخلفات و برخورد قانونی با مسببان بدبین شدن جامعه نسبت به شهرداری بندرعباس است که باید توسط شهردار جدید این موضوع بسیار جدی مورد بررسی و اهتمام ویژه قرار گیرد و تا زمان خشکانده شدن شاخه و ریشه های فساد آفرین، مجازات عوامل این بدبینی ها توسط مراجع ذیصلاح و بازگشت اعتماد جامعه به این مجموعه، پیگیری و دنبال شود.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در پایان خاطر نشان کرد: پیشنهاد بنده این است که جهت سرلوحه قرار دادن گرفتن شعار مشترک انتخاباتی همه اعضای محترم در ایجاد شفافیت و صداقت با مردم، برای نخستین گام در آغاز فعالیت شورای ششم، ریاست محترم شورای اسلامی شهر بندرعباس با دستور تشکیل کمیته ای، موضوع مهم معرفی منابع تامین هزینه های تبلیغات انتخاباتی منتخبین را با توجه به اینکه برخی عزیزان هزینه و فعالیت های فراوانی در این زمینه انجام دادند، مورد بررسی قرار داده و گزارش نتایج حاصله پس از جمعبندی در این کمیته، جهت اطلاع مردم شریف شهر بندرعباس، بصورت شفاف در اختیار رسانه ها قرار گیرد.

لینک کوتاه : https://chelchelehbandar.ir/?p=4935

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسبها