افزونه جلالی را نصب کنید.
عضو شورای شهر بندرعباس :

حق هرمزگان از بنگاه‌های اقتصادی تنها آلایندگی نیست

  • کد خبر : 5103
  • 17 شهریور 1400 - 16:06
حق هرمزگان از بنگاه‌های اقتصادی تنها آلایندگی نیست
عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: اعضای شورای شهر بندرعباس قاطعانه از شرکت فرهنگی – ورزشی صنایع هرمزگان که با مدیریت استاندار راه اندازی شده است تقاضا دارند ، با تقبل حداقل نیمی از هزینه برآوردی باشگاه های شهرداری در سال جاری، چتر حمایتی از این تیم ها که نماینده کل استان بوده را برافراشته کند.

به گزارش پایگاه خبری چلچله بندر ، احمدکناری نژاد در هفتمین جلسه شورای این شهر اظهار کرد: هرمزگان استانی با پتانسیل ها و ظرفیت های فراوان است و این قابلیت را دارد که در هر زمینه ای با اندک توجه و حمایت، علاوه بر کسب افتخار برای مردمان این دیار، پرچم مقدس کشورمان را در میادین بین المللی نیز به اهتزار درآورد.

وی افزود: این روزها دیگر هرمزگان را با قاچاق، تبعید و امثال آن نمی شناسند بلکه این ورزش، موسیقی و تئاتر است که نام هرمزگان را نه تنها در میادین ملی که در عرصه های جهانی نیز مطرح کرده و از این منظر برای مردم هرمزگان، افتخار و غرور به ارمغان آورده است.

عضو شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: پدید آمدن تیم های ورزشی شهرداری بندرعباس را می توان نقطه عطفی در تاریخ ورزش هرمزگان محسوب کرد و از این منظر شاید بتوان تاریخ ورزش هرمزگان را به دو بخش قبل و بعد از پیدایش این تیم ها تقسیم کرد.

رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس اضافه کرد: در دهه ۸۰ که هرمزگان حمایت بنگاه های اقتصادی را نداشت، شهرداری بندرعباس در شرایطی که استان در ورزش حرفه ای حرفی برای گفتن نداشت، با ورود به ورزش حرفه ای و تیم داری در رشته هایی نظیر فوتبال، فوتبال ساحلی، بسکتبال، تکواندو، کاراته و تیراندازی با کمان و حمایت های مادی و معنوی از سایر رشته های ورزشی سعی کرد در حد بضاعت خود جای خالی بنگاه های اقتصادی را پر کند.

کناری نژاد گفت: توسعه ورزش های همگانی و توجه به ورزش محلات با احداث پنجاه و شش زمین چمن مصنوعی که موجبات رونق ورزش در محلات به خصوص محلات کم برخوردار و شکوفایی استعدادها در زمینه ی فوتبال و فوتسال را فراهم کرد، بخش دیگری از اقدامات شهرداری بندرعباس است.

وی در این خصوص اضافه کرد: این اقدامات زمینه ساز راه اندازی باشگاه مردمی آذرخش در زمینه فوتسال نیز شد که سال ها در لیگ برتر با ظرفیت کاملا بومی باعث ایجاد شور و نشاط اجتماعی در شهر بندرعباس شد.

عضو شورای شهر بندرعباس با اشاره به اینکه اکنون ۱۵ سال از آن روزها می گذرد ادامه داد: باید ادامه حیات ورزش حرفه ای در هرمزگان را علیرغم غفلت و سهل انگاری بنگاه های اقتصادی در ایفای مسئولیت اجتماعی خود، مدیون شهرداری بندرعباسی بود که طی این سالیان با وجود تمام شرایط سخت و بحرانی مالی، با تداوم به تیم داری در رشته های ورزشی به ویژه فوتبال، فوتبال ساحلی و بسکتبال، بستر را برای رشد استعدادهای ورزشی هرمزگان و به نوعی ایجاد هویت ورزشی در سطح ملی، افزایش شور و نشاط اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی فراهم کرد.

وی ابراز کرد: روزگاری که تیم فوتبال شهرداری بندرعباس، زمینه را برای حضور چهره های مستعد و بومی همچون حمید رضا خدمتکاری، شهاب جهانگیری، اردشیر رسولی، عقل الدین پورنگ، حمید رضایی، هادی دهقانی، مهرداد آوخ، سعید راهرو، حسن رمون زاده، اسماعیل پور درویش، فواد نجاهی، وحید افطاری، محمد قادری، جهانبخش خبر، علی خبر، معین رنجبریان، عرفان گل محمدی، علیرضا لطفی، پرویز کریمی، رحیم دهقانی و صابر قلندری در سطح فوتبال کشور مهیا کرد، شاید هیچ نهاد دولتی و خصوصی حتی مجموعه بزرگی نظیر آلومینیوم هرمزگان هم نتوانست دوام بیاورد. 

کناری نژاد عنوان کرد: شاید اگر شهرداری بندرعباس نبود امروز شاهد حضور استعدادهای فوتبالی هرمزگان در تیم های لیگ برتری مانند استقلال تهران، پدیده ی مشهد، گل گهر سیرجان، ماشین سازی تبریز، مس رفسنجان و تراکتور تبریز نبودیم زیرا تمامی استعدادها نیاز به زمینه ای برای دیده شدن دارند و شهرداری به ویترینی برای نمایش این استعدادها تبدیل شد.

وی بیان کرد: وقتی که تیم بسکتبال شهرداری بندرعباس با نفراتی بومی و بهره گیری از هدایت های پیشکسوت و چهره ماندگار بسکتبال هرمزگان، رضا هنگام پور در میان حیرت همگان به لیگ برتر صعود کرد کمتر کسی فکرش را می کرد سروقامتان شهرداری بتوانند این چنین بدرخشند، اما آنها فعل خواستن را به نحو شایسته صرف کردند، هرچند مشکلات مالی با شیوع کرونا دو چندان شد و شاید توان شهرداری بندرعباس به تنهایی در حمایت از این تیم ها کفایت نکند.

عضو شورای شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: یادمان نرود هنگامی که به واسطه موفقیت های بانوان فوتبالیست شهرداری بندرعباس در بخش ساحلی و قهرمانی کشور، هرمزگان توانست در بین قدرت های فوتبال ساحلی کشور نام و نشانی پیدا کند و حتی در انتخابات فدراسیون و تصمیم گیری های کلان، از حق رای برخوردار شود اما جای بسی تاسف است که این تیم با وجود کسب چند مقام اولی در لیگ فوتبال ساحلی اما چند سالی است که به دلیل مشکلات مالی کنار گذاشته شده و تیم فوتبال ساحلی مردان شهرداری نیز به دلیل مشکلات مالی امروز در انتهای جدول قرار دارد و به لیگ یک سقوط و همه اینها در شرایطی است که لزوم توجه و حمایت همه جانبه به ورزش های آبی و ساحلی در استان هرمزگان به دلیل دارابودن کیلومترها ساحل و همجواری با دریا دو چندان است.

وی اشاره کرد: آنچه سبب شده است هرمزگان در ورزش حرفه ای و قهرمانی، جایگاه با ثباتی نداشته باشد موازی کاری، فقدان ساختار صحیح و سوء مدیریت در ورزش است.

کناری نژاد اظهار کرد: تا زمانی که حلقه های مدیریتی در استان هرمزگان و شهر بندرعباس درجهت منافع عمومی همسو و همراه نشوند نمی توان در هیچ زمینه ای ادعای ارتقای پیشرفت و توسعه کرد.

وی تصریح کرد: اگر چه ساختار مدیریت شهرداری در حوزه ورزش، دارای نقایص و اشکالاتی است اما پاک کردن صورت مسئله، چاره کار نیست بلکه با اصلاح و تغییر ساختار و همکاری و همیاری صنایع می توان اقدامات پایداری را به نفع مردم و ورزشکاران رقم زد و این همان چیزی است که شورای ششم درصدد تحقق بخشیدن به آن است.

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: در چند روز اخیر صحبتی مبنی بر انتقال امتیاز تیم فوتبال شهرداری بندرعباس به مجموعه ی فولاد هرمزگان مطرح شد اما در راستای شفاف سازی بایستی بیان شود که این پیشنهاد واگذاری امتیاز در قبال چه چیزی مطرح شده است؟

وی در این خصوص ادامه داد: آیا امتیازی را که طی ۱۵ سال و با صرف میلیاردها تومان هزینه، حاصل شده، به صورت رایگان و بدون ساز و کار قانونی و انعقاد تفاهم نامه ای به نفع مردم بندرعباس، به مجموعه فولاد هرمزگان واگذار کنیم. در شرایطی که این مجموعه موافقت خود را با احداث آکادمی پرورش استعدادهای ورزشی در چهار نقطه شهر با نظارت و همکاری شهرداری بندرعباس اعلام نمی کند اما امتیاز تیم را بدون بدهی های پیشین طلب می کند به نوعی حراج سرمایه شهر و مردم بندرعباس محسوب نمی شود؟

کناری نژاد افزود: اکنون که بنگاه های اقتصادی دست به کار شده تا چتر خود را برای حمایت از ورزش حرفه ای هرمزگان بگسترانند چرا باید از مجموعه ی شهرداری بندرعباس که با مشکلات عدیده ی مالی در تیم داری روبروست غافل شد؟ آیا زمان آن فرا نرسیده که بنگاه های اقتصادی، مسئولیت های اجتماعی خود را در قبال شهر بندرعباس و مجموعه ای از استعدادهای ورزشی اش تحقق بخشند؟

وی اضافه کرد: مگر نه آن که شهرداری بندرعباس متعلق به همه استان بوده و در جذب استعدادها، بین شهرهای استان تفاوتی قائل نشده و از بشاگرد تا حاجی آباد و از قشم و خمیر تا بندرلنگه، همه را تحت پوشش قرار داده است؟!

عضو شورای شهر بندرعباس با اشاره به تقاضای قاطعانه اعضای شورای شهر از شرکت فرهنگی – ورزشی صنایع هرمزگان که با مدیریت استاندار راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به بودجه ورزشی دریافتی از صنایع‌‌ و از طرفی با علم به وجود مشکلات عدیده مالی شهرداری، در زمینه مساعدت و حمایت از تیم های فوتبال، بسکتبال و فوتبال ساحلی شهرداری بندرعباس ورود کرده و با تقبل حداقل نیمی از هزینه برآوردی باشگاه های شهرداری در سال جاری، چتر حمایتی از این تیم ها که نماینده کل استان هرمزگان بوده را برافراشته کند تا هزینه ها و سرمایه گذاری های ۱۵ ساله ی شهرداری بندرعباس در حوزه ورزش بر باد نرود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون چشم امید شهروندان بندرعباسی به حمایت و ایفای مسئولیت های اجتماعی بنگاه های اقتصادی است تا در برهه ای که شهرداری بندرعباس با مشکلات عدیده مالی و معضلات اولویت دار شهری مواجه شده بتوانند برگ زرینی در حمایت از ورزش استان هرمزگان و روشن ماندن چراغ نیمه روشن ورزش حرفه ای ایفا کنند و تنها آلاینده ها و استشمام هوای آلوده را از این صنایع درآمدزا و کلان کشور در اذهان شهروندان به یادگار ثبت نکنند.

لینک کوتاه : https://chelchelehbandar.ir/?p=5103

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسبها