افزونه جلالی را نصب کنید.

آئین تکریم و معارفه رئیس بسیج اساتید هرمزگان برگزار شد

  • کد خبر : 17516
  • 02 شهریور 1402 - 20:58
آئین تکریم و معارفه رئیس بسیج اساتید هرمزگان برگزار شد
آئین تکریم و معارفه رئیس بسیج اساتید استان هرمزگان برگزار و در پایان از زحمات احسان کامرانی تقدیر و علی بهرامشاهی به عنوان سرپرست سازمان بسیج اساتید استان معارفه شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان در ابتدای آئین تکریم و معارفه رئیس بسیج اساتید استان هرمزگان ضمن عرض خیر مقدم خدمت مسئولین و اساتید حاضر در جلسه بیان کرد: ما معتقدیم که هیچ تشکل و هیچ صنفی در بحث اعضای هیأت علمی، اساتید و دانشگاهیان به اندازه بسیج اساتید و بسیج دانشجویی نتوانسته است یک همگرایی و جامعیتی را در دانشگاه ایجاد کند، این یک واقعیت است. بخش عمده و قابل توجه‌ای از اعضای هیأت علمی دانشگاه و همچنین مدرسین حق التدریس که پاره وقت هستند در بسیج اساتید حضور و نقش‌آفرینی موثر دارند.

محمدحسین رنجبر، احسان کامرانی را از سرمایه‌های علمی و سیاسی استان هرمزگان برشمرد و بیان کرد: جایگاه وی در سمت معاون سیاسی و امنیتی این استان نشان از درایت، مدیریت و لیاقت وی دارد و همواره در همه سمت‌های که در خدمت مردم به‌ویژه دانشگاهیان بوده با جان‌ودل خدمت کرده و موفقیت‌های زیادی را در عرصه‌های مختلف داشته است. 

اباذر سالاری، فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان، اظهار کرد: بسیج اساتید در جبهه‌های علمی کشور با سلاح دانش مسلح هستند و باید در این میدان با تربیت نیروهای مخلص، خط مقدم را از گزند دشمن و نفوذ آنان حفظ کنند؛ زیرا امید دشمن به انحراف جوانان و دانشجویان است تا بتواند ذهن آنان را منحرف کرده و در راستای سوء استفاده‌های غیرانسانی به‌کار بگیرد.

وی با بیان نقش بسیج در سازندگی کشور افزود: بسیج به‌عنوان نیروی مخلص خدا در همه صحنه‌ها برای خدمتگزاری حاضر بوده و در این مسیر همواره جان خود را نیز در طبق اخلاص گذارده و برای توسعه و پیشرفت کشور جانفشانی کرده است.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان با اشاره به جنگ تحمیلی دولت بعثی عراق عنوان کرد: در جنگ تحمیلی با وجود مشقت‌ها و سختی‌هایی که به رزمندگان اسلام در آن برهه زمانی رفت اما موجب شد تا آرمان‌های ایثار و مقاومت به روی جوانان گشوده شود، مراتب سازندگی، تحصیل رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌ها به معنای واقعی شکل گرفته و به اوج برسد.

سالاری مکتب سردار سلیمانی را برآمده از همین دفاع مقدس دانست و تبیین کرد: مکتب سردار سلیمانی، مانند مکتب شهدای بزرگ انقلاب و اسلام در تذهیب نفس و تربیت جوانان نقش بزرگی ایفا کرد و موجب شد تا جوانان بتوانند با تأسی از این مکتب انسان‌ساز، حرکت‌های ارزشمندی را برای تثبیت و بقای انقلاب بردارند. این مکتب سرمایه‌های ذی‌قیمتی را تحویل جامعه داد تا مانند سدی فولادین در مقابل نفوذ دشمن بایستد و استکبار جهانی را از اعمال شوم خود ناامید کند.

پروفسور احسان کامرانی رئیس سابق بسیج اساتید استان هرمزگان نیز خدمتگزاری را فرصتی دانست که باید با تلاش مضاعف موجبات رضای خداوند و بندگان را در آن با خلوص دل فراهم ساخت.

مسئول سابق سازمان بسیج اساتید هرمزگان در این مراسم با اشاره به نقش کلیدی دانشگاه در تحول، توسعه و پیشرفت جوامع بیان داشت: سرمایه‌های انسانی مستعد و توانمند منشاء تحول در جوامع هستند و این سرمایه‌های انسانی در بستر دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی تربیت و رشد می‌کنند؛ بنابراین باید به دانشگاه به عنوان بستری که در حوزه انسان‌سازی و آموزش فعالیت دارد توجه ویژه شود. نقش مراکز علمی با توجه به اینکه با انسان سر و کار دارند بسیار خطیر است.  

کامرانی با برشمردن ویژگی‌های بسیج، تشریح کرد: بسیج یک تشکل مردم پایه بسیار تاثیرگذار است که در همه صحن‌ های مورد نیاز کشور نقش‌آفرینی فعال دارد و در کنار مردم است.

وی در ادامه به رسالت های بسیج اساتید پرداخت و گفت: نقش بسیج اساتید با توجه به ماموریت و رسالتی که دارد برجسته و حائز اهمیت است. اکنون شجره طیبه بسیج را می‌توان در دانشگاه‌های استان مشاهده کرد. همه دانشگاه‌ها در برگزاری برنامه‌ها هماهنگی و همکاری دارند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در بسیج اساتید هرمزگان سه اندیشکده راه‌اندازی شد، این اندیشکده‌ها می‌توانند در حوزه راهبردی و حل مسائل استان نقش بسزایی ایفا کنند. یکی از این اندیشکده‌ها با توجه به بحران آب، اندیشکده آب، محیط زیست و منابع طبیعی بود. اندیشکده دیگر اندیشکده مسائل اجتماعی و آسیب‌های فرهنگی بود. با توجه به رویکرد توسعه‌ای استان که دریا محور است؛ اندیشکده سوم با عنوان اندیشکده اقتصاد دریا محور راه‌اندازی شد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان با اشاره به در پیش بودن دو رویداد مهم؛ کنگره تمدن سازی اربعین و مشارکت سیاسی مردم در انتخابات تاکید داشت: هیچ اجتماعی به بزرگی و وسعت اربعین در عالم وجود ندارد، این کنگره عظیم متعلق به همه ادیان و ملت‌هاست. دانشگاه‌ها برای حضور و ایفای نقش در این رویداد برنامه داشته باشند. اساتید دانشگاه با توجه به مرجعیت علمی که در جامعه و در بین دانشجویان دارند نسبت به اهمیت مشارکت در انتخابات و تأثیر آن در مرتفع شدن مسائل و مشکلات کشور در راستای تحقق جهاد تبیین و خنثی‌سازی توطئه‌ها و شبهات دشمنان ایفای نقش کنند.  

کامرانی با توجه به رویکرد دشمن در برابر جمهوری اسلامی رویکردی است که سعی در ناامید کردن ملت ایران به ویژه جوانان دارد گفت: دشمن تلاش می‌کند پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های مختلف را کوچک جلوه دهد و به صورت گسترده در بسترهای رسانه و شبکه‌های اجتماعی دست به سیاه‌نمایی و شبهه افکنی می‌زند. اساتید دانشگاه باید در همین راستا دو جهاد را مد نظر و در دستور کار خود قرار دهند؛ جهاد تبیین و امید آفرینی.

در ادامه علی بهرام شاهی رئیس جدید بسیج اساتید استان هرمزگان با تبیین جنگ شناختی و ترکیبی دشمن بر علیه انقلاب اسلامی ایران بیان کرد: نقش بسیج در همه عرصه‌های مورد نیاز انقلاب اسلامی و در برخورد با توطئه‌ها و راهبردهای دشمنان ایران در جنگ سخت و نرم و در همه ابعاد از پیروزی انقلاب اسلامی تا اکنون نقش موثر و کارآمدی است.

بهرامشاهی در ادامه به نقش موثر اساتید در راستای تحقق جهاد تبیین و خنثی سازی توطئه‌های دشمن در جنگ ترکیبی اشاره کرد و گفت: بسیج اساتید در دانشگاه‌ها و جامعه نقش محوری و راهبری را ایفا می‌کند. ظرفیت‌های بسیج اساتید حاکی از توان نقش آفرینی این تشکل در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اچتماعی، سیاسی، اقتصادی، دفاعی، علمی، سازندگی و … است. بنابراین بسیج اساتید می‌تواند به عنوان محور و پرچمدار در عرصه‌های گوناگون در راستای تحقق پیشرفت و تحول باشد و سایر اقشار را با خود همراه و در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی هم‌افزایی کنید.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان هرمزگان با برشمردن رسالت‌ها، ماموریت‌ها و اهداف بسیج اساتید تصریح کرد: برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی و حل مسائل کشور و استان با استفاده از ظرفیت‌های موجود و با سازماندهی اساتید بسیجی به صورت کارگروه‌های تخصصی برنامه‌ریزی و تلاش خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، در پایان مراسم از زحمات احسان کامرانی به عنوان مسئول سازمان بسیج اساتید هرمزگان در سال‌های اخیر تقدیر و علی بهرامشاهی به عنوان سرپرست سازمان بسیج اساتید استان معارفه و حکم سرپرستی این سازمان به وی اهدا شد.

لینک کوتاه : https://chelchelehbandar.ir/?p=17516

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسبها